Популярні Пости

Вибір Редакції - 2019

Права вагітних, дітей після розлучення і 2 складних випадку: фото в мережі і донор сперми

З самого початку вагітності і ще довго після народження мама і дитина потребують юридичної підтримки. Як переконати начальника, що візит в жіночу консультацію вагітної співробітниці - її законне право? Чи може розлучення вплинути на прописку дітей? І як домогтися видалення особистих фотографій, розміщених знайомими в соціальних мережах? 6 питань юристу.

Часто доводиться відпрошуватися на прийом до лікаря жіночої консультації. Роботодавець загрожує відрахуваннями із заробітної плати. Це можливо? Чи регулюється таке законодавством?

У ст. 254 Трудового кодексу РФ встановлено гарантії вагітним і жінкам, які мають дітей. Під час проходження обов'язкового диспансерного обстеження в медичних установах за майбутніми мамами зберігається середній заробіток за місцем роботи. Ваше право на відвідування жіночої консультації гарантовано ТК РФ, а періоди відсутності на робочому місці з цієї причини підлягають оплаті відповідно до постанови уряду РФ від 24.12.2007 р № 922 "Про особливості порядку обчислення середньої заробітної плати". За документ для надання зазначених гарантій ви повинні подати роботодавцю довідку або інший документ медичного закладу із зазначенням дати і часу прийому у лікаря.

У мене два місця роботи: основне і за сумісництвом. Хто буде виплачувати допомогу по вагітності та пологах, а потім - по догляду за дитиною?

Згідно ст. 282 Трудового кодексу РФ, під сумісництвом розуміється виконання іншої регулярно оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної діяльності час. Сумісник, як і будь-який інший співробітник, має право на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами і на оформлення відпустки по догляду за дитиною (ч. 1 і 2 ст. 256 ТК РФ). У заяві він може вказати будь-яку тривалість такої відпустки, але не більше ніж до досягнення дитиною віку трьох років.

Допомога по вагітності та пологах призначається кожним роботодавцем (ч. 1 ст. 13 Федерального закону від 29.12.2006 р № 255-ФЗ "Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством"). Але щомісячну допомогу по догляду за дитиною виплачується тільки за одним місцем роботи. Для його оформлення потрібно надати обраному роботодавцю довідку, що ви не отримуєте гроші на другорядному місці.

Чоловік збирається подавати на розлучення. Чи вправі він виписати дітей, зареєстрованих в його квартирі? Синові три роки, дочці п'ять місяців.

Суд зазвичай виходить з інтересів дітей, які в силу віку не можуть захищати свої права на власність. Місцем проживання неповнолітніх, які не досягли 14 років, визнається місце проживання їх законних представників - батьків, усиновителів чи опікунів (ст. 20 ГК РФ). Припинення сімейних відносин між батьками неповнолітнього, який проживає в квартирі, що знаходиться у власності одного з них, не тягне за собою втрату дитиною права користування житловим приміщенням в контексті правил ч. 4 ст. 31 Житлового кодексу РФ (постанова пленуму Верховного суду РФ від 02.07.2009 р № 14 "Про деякі питання, що виникли в судовій практиці при застосуванні Житлового кодексу РФ"). Розлучення з чоловіком не повинен вплинути на прописку дітей в його квартирі.

Чи можу я зменшити розмір аліментів на першу дитину, якщо у другому шлюбі у мене народився ще один син?

Якщо ви виплачуєте аліменти на підставі рішення суду, то необхідно подати позов про зниження розміру платежів (ч. 1 ст. 119 Сімейного кодексу РФ). Відповідно до цієї статті, якщо змінилося матеріальне або сімейне становище однієї із сторін, суд вправі на вимогу будь-якого батька зменшити суму.

Народження у вашій родині дитини слід розглядати як зміна сімейного стану, але цей факт ще не гарантує скорочення виплат. Необхідно довести, що перераховувати аліменти в розмірі 25% на даний момент вам дійсно важко. Вирішуючи питання про зниження суми, суд повинен визначити, чи зможе вона забезпечити першій дитині нормальне існування.

Якщо ви платите аліменти на підставі укладеної угоди, то запропонуйте колишній дружині в добровільному порядку переглянути умови даної домовленості і зменшити розмір відрахувань. Якщо вона не дає на це згоди, вам слід звернутися до суду з вимогою змінити угоду про сплату аліментів (ч. 4 ст. 101 Сімейного кодексу РФ).

Знайома розмістила фотографії моїх маленьких дітей на своїй сторінці в одній із соціальних мереж. На моє прохання прибрати фото не відповіла. Можу я якось змусити її це зробити?

Зображення громадянина являє собою його індивідуальний вигляд, зафіксований в будь-якій об'єктивній формі (на фотографії, відеозаписи, картині). Воно належить до числа нематеріальних благ, яким надається правовий захист за правилами гл. 8 ГК РФ. Оприлюднення та подальше використання зображення громадянина допускаються тільки за згодою цієї людини, а якщо він неповнолітній - його законного представника.

Якщо вам стало відомо про випадок незаконного використання фотографій ваших дітей, то в судовому порядку можна вимагати його припинення та компенсації моральної шкоди, заподіяної внаслідок незаконного публікації зображень.

Я розлучена, але дуже хочу народити. В Інтернеті знайшла донора сперми, дані якого мене повністю влаштовують. Ми домовилися про процедуру. Чи буде він мати якісь права на дитину?

У Сімейному кодексі РФ вкрай мало уваги приділено правовідносин, які виникають при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій, і проблемам, пов'язаним з можливістю оскарження батьківства. Запис про батька (батька) в книзі реєстрації народжень може бути оскаржена на вимогу особи, фактично є батьком дитини. Їм може бути донор, чий генетичний матеріал використовували при проведенні штучного запліднення. Він може бути відомий батькам дитини, якщо в якості донора залучалися їхні родичі або знайомі; або невідомий - коли анонімний донор самостійно зміг встановити особу реципієнтів і дитини.

Ніяких перешкод для визнання своїх батьківських прав у донора немає. Чинне сімейне законодавство допускає спір про дійсний походження дитини, для зачаття якого брали донорські клітини. Якщо ви не хочете, щоб в майбутньому чоловік мав будь-які права на дитину, рекомендуємо скористатися послугами анонімного донора сперми, звернувшись в спеціалізовану клініку. Встановлення батьківства в подібних програмах неможливо, так як замовник не вступає в правовідносини з донором і інформація про його особистості - лікарська таємниця. Її розголошення без згоди громадянина допускається лише у випадках, встановлених законодавством РФ. Донор не знатиме про результати використання його біологічного матеріалу.

Дивіться відео: Why we have too few women leaders. Sheryl Sandberg (Червень 2019).