Популярні Пости

Вибір Редакції - 2020

Допомога по вагітності - без стажу, а в дитячий сад - без реєстрації? Поради юриста

Поява в сім'ї дитини вимагає знання своїх прав і часом - юридичної допомоги. Де отримати родовий сертифікат, якщо під час вагітності спостерігається не в жіночій консультації? Чи можна встати в чергу в дитячий сад в Москві, не маючи реєстрації? І яка частина квартири, купленої по іпотеці, дістанеться чоловікові після розлучення?

Під час моєї вагітності компанія, в якій я працювала, була ліквідована. На третьому місяці я офіційно влаштувалася на нове місце. Чи виплатять мені тут допомога по вагітності та пологах?

Згідно п. 20 Постанови уряду РФ від 15.06.2007 № 375, п. 3 ст. 11 Федерального закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ "Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством", застрахованій особі, яка має страховий стаж менше шести місяців, обчислена допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується в розмірі , що не перевищує мінімальний розмір оплати праці (МРОТ) за повний календарний місяць. До страхового стажу для визначення розмірів допомоги по вагітності та пологах включається період роботи не у конкретного роботодавця, а сукупність періодів, протягом яких роботодавці сплачували на вас обов'язкові страхові платежі.

Ви маєте право на отримання допомоги по вагітності та пологах, але в разі, якщо воно виникає при страховому стажі менш шести місяців, розмір допомоги по вагітності та пологах обмежений МРОТ. З 01.01.2013 МРОТ становить 5205 рублів за повний календарний місяць (Федеральний закон від 03.12.2012 № 232-ФЗ).

Чи можу я отримати родовий сертифікат в приватній клініці, якщо спостерігалася в ній всю вагітність?

Родовий сертифікат видають в жіночій консультації за місцем проживання, навіть якщо ви не перебуваєте в ній на обліку. Якщо ви спостерігаєтеся в приватній клініці, то в жіночій консультації вам зобов'язані видати родової сертифікат без додаткових оглядів. Зверніться до старшої медсестри, зазвичай вона займається випискою родових сертифікатів. Якщо виникають непорозуміння, адресуйте запит завідуючої.

Невдоволення персоналу медустанови пов'язано з тим, що анулюється талон № 1 "за вагітну", призначений для державної виплати на користь жіночої консультації. Цей талон зі штампом "не підлягає оплаті" повинен бути погашений.

Плануємо переїзд до Москви. Чи можна стати на чергу в дитячий сад, якщо столичної прописки у нас поки немає?

Наказом Департаменту освіти м Москви від 11.02.2011 № 126 затверджено Порядок комплектування державних освітніх установ, що реалізують основну загальноосвітню програму дошкільної освіти, системи Департаменту освіти м Москви, який будується на основі Автоматизованої інформаційної системи "Зарахування в ДОУ". Зазначена система пропонує подати два види заявок на включення до електронного реєстру: на отримання постійних або тимчасових місць в установах для дітей, зареєстрованих за місцем проживання на території Москви. Тимчасові місця надаються дітям громадян РФ, які постійно проживають на території інших суб'єктів РФ і зареєстровані за місцем перебування на території Москви.

Таким чином, стати в чергу на отримання путівки в дитячий сад можливо тільки при наявності постійної реєстрації на території столиці.

Чи обов'язково згода чоловіка на вивезення дитини на відпочинок за кордон? Ніякої заборони в судовому порядку раніше не було.

Згідно ст. 20 Федерального закону "Про порядок виїзду з РФ і в'їзду в РФ", якщо неповнолітній громадянин Російської Федерації виїжджає без супроводу одного з батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників, він повинен мати при собі крім паспорта нотаріально оформлена згода названих осіб із зазначенням строку виїзду і держави, яке він має намір відвідати.

ФСБ РФ в листі від 27.06.2007 № 21/1/7/3 повідомляє наступне: "У разі виїзду з Російської Федерації неповнолітнього громадянина спільно з одним з батьків згоди на виїзд дитини за кордон від другого з батьків не потрібна, якщо від нього не надходило заяви про незгоду на виїзд з Російської Федерації своїх дітей, оформленого відповідно до положень постанови Уряду РФ від 12.05.2003 № 273 "про затвердження Правил подачі заяви про незгоду на виїзд з Російської Федерації неповнолітнього громадянина Російської Феде рації ".

Заява про незгоду на виїзд з Росії своїх дітей подає особисто один з батьків неповнолітнього громадянина до територіального органу Федеральної міграційної служби за місцем проживання, або в орган прикордонного контролю, або в дипломатичне представництво (консульська установа) РФ в разі, якщо заявник постійно проживає за межами РФ. Якщо один з батьків заявить про свою незгоду, питання про можливість виїзду дитини вирішується в судовому порядку.

Закон не вимагає оформляти згоду одного з батьків на виїзд дитини з іншим батьком. Воно необхідне, тільки якщо неповнолітній громадянин виїжджає за кордон взагалі без батьків. Однак на практиці відбувається інакше. Ряд іноземних держав залишає за собою право для в'їзду на територію своєї держави вимагати надання нотаріально завіреного дозволу, іноді його просять надати при перетині кордону.

Під час шлюбу на мене і моїх батьків була оформлена іпотека на квартиру на правах пайової власності. Чоловік в оформленні документів і виплаті іпотечних внесків не бере. Чи може він в разі розлучення претендувати на мою долю в цій квартирі?

Відповідно до ст. 34 Сімейного кодексу РФ майно, нажите подружжям під час шлюбу, є їхньою спільною власністю незалежно від особистого внеску кожного в його придбання. Всі платежі за іпотечним кредитом, вироблені в період шлюбу, вважаються здійсненими за рахунок спільного майна подружжя, навіть якщо стороною договору іпотеки виступав тільки один з них.

Екс-чоловік може не претендуватиме на частку в квартирі, а на половину частки квартири або на половину коштів, виплачених за іпотечним кредитом в період шлюбу. У вашій ситуації можна рекомендувати оформити шлюбний договір і завірити його у нотаріуса. Згідно з документом, в разі розірвання шлюбу чоловік не буде претендувати на половину частки житлового приміщення, що належить вам на правах пайової власності, і вимагати виплати грошових коштів, сплачених за іпотечним кредитом.

Дивіться відео: Our Miss Brooks: Business Course Going Skiing Overseas Job (Квітня 2020).

Loading...